Čís. položky 349

Janecký Martin (Liberec 1980)

Ruce, ručně tvarovaná plastika z foukaného skla, signováno a datováno Martin Janecký 2018, výška 42 cm (Zí)

Dílo pochází z ateliéru autora.

Martin Janecký absolvoval v roce 1998 obor skla na Střední průmyslové škole v Novém Boru. Po studiu spolupracoval s různými sklářskými výtvarníky v zahraničí (např. W. Morris), kde se zaměřoval na techniky foukání a tvarování skla za horka. V současnosti tvoří v ateliéru na Aljašce. Pracuje specifickou technikou „inside sculpting“, což je vytváření plastiky zevnitř vyfouknuté bubliny, ve které se pomocí nástrojů modeluje potřebný tvar. Tímto způsobem vznikají náročné sochy klaunů, kouzelníků, zvířat a lidských bust. Jedná se o ryzí sklářské sochařství. V jeho nejnovější tvorbě zaujímají přední místo fragmenty lidského těla. Autorovi jsou klíčem k poznávání a studiu tématu člověka. Tyto fragmenty nejsou nositeli významových gest, ale jsou povýšeny ze studie na konečné dílo.

22.09.2018 - 15:00

Odhadní cena:
CZK 300.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 200.000,-

Janecký Martin (Liberec 1980)

Aukce: Výtvarné umění, sklo, design
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 22.09.2018 - 15:00
Místo konání aukce: Radisson Blu hotel, Štěpánská 40, Praha 1
Prohlídka: 03.09. - 22.09.2018

Proč se registrovat na portálu myDOROTHEUM?

Bezplatná registrace v myDOROTHEUM vám umožní využívat následující funkce:

Katalog Upozornění, jakmile je nový aukční katalog online.
Připomenutí aukce Připomínka dva dny před zahájením aukce.